I nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) - Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej

Pomoc dla Ukrainy - banner PUP_WUP

Rynek pracy - pomoc dla Ukrainy

Вкладені застосунки

Aktualności

I nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

logo

 

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej z upoważnienia Starosty Ostrowskiego

ogłasza I nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników.

 

       Wnioski należy składać w terminie od dnia 04.02.2025 r. do dnia 10.02.2025 r.

 

Wniosek o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników wraz z niezbędnymi załącznikami będzie dostępny na stronie internetowej https://ostrowmazowiecka.praca.gov.pl/ oraz w siedzibie Urzędu (pokój nr 3) od dnia 04.02.2025r.

 

UWAGA!

W ramach jednego wniosku można wnioskować maksymalnie o 5 form kształcenia ustawicznego (np. 3 kursy i 2 studia podyplomowe).

Nie ogranicza się ilości złożonych wniosków.

 

W 2025 roku środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego udzielane będą zgodnie z priorytetami wyznaczonymi przez ministra właściwego ds. pracy tj. na:

Priorytet nr 1

Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.

Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania priorytetu nr 1 powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu bądź województwa. W ramach tego priorytetu mogą skorzystać zarówno osoby pracujące w zawodach określonych jako deficytowe jak i osoby zamierzające wykonywać zadania związane z zawodem deficytowym w przyszłości. W załączniku nr 1 do ogłoszenia przedstawiono zawody deficytowe w powiecie ostrowskim i województwie mazowieckim w oparciu o Barometr zawodów 2025. Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie, powinien wykazać, że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy tych pracowników oraz z jakiego badania to wynika.                                                                                                                                                          

Priorytet nr 2

Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.

Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania priorytetu nr 2 powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy (a w szczególnie uzasadnionych przypadkach w dłuższym terminie) po złożeniu wniosku zostały lub zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź zostały lub będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy. Ponadto wsparciem w ramach priorytetu nr 2 można objąć jedynie osoby, które przy wykonywaniu swoich zadań zawodowych na stanowisku pracy korzystają lub będą korzystały z nowych technologii i narzędzi pracy lub które wymagają nabycia nowych kompetencji niezbędnych do wykonywania pracy w związku z wdrażaniem nowego procesu. Zakup nowych maszyn, narzędzi pracy czy wdrożenie nowych procesów czy systemów musi zostać udokumentowane poprzez  przedłożenie kopii dokumentu zakupu i zapłaty za ten zakup, decyzji dyrektora/zarządu o wprowadzeniu norm ISO, itp., oraz logicznego i wiarygodnego uzasadnienia.                                                                    

Priorytet nr 3

Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.

Priorytet powyższy oferuje wsparcie pracodawcom prowadzącym działalność na terenach, na których obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 16 września 2024 roku w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie (Dz. U. 2024 poz. 1371). Warunkiem skorzystania ze środków priorytetu jest prowadzenie działalności na terenie którejkolwiek z gmin z wykazu oraz oświadczenie pracodawcy o konieczności nabycia nowych umiejętności czy kwalifikacji w związku z rozszerzeniem/ przekwalifikowaniem obszaru działalności firmy z powołaniem się na odpowiedni przepis.

Priorytet nr 4

Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.

Priorytet adresowany do wszystkich zainteresowanych pracodawców. Nie ma znaczenia kod PKD czy profil działalności. Zachęca do tworzenia i oferuje wsparcie w zakresie zasad funkcjonowania i działania rad pracowniczych, które pełnią istotną rolę w zapewnianiu płynności komunikacji pomiędzy pracownikami a pracodawcą, szczególnie w przypadkach, gdzie związki zawodowe nie są obecne. Szkolenia powinny zatem zawierać tematykę, w ramach której pracodawcy i pracownicy zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności m.in.:

do rozpoznawania, rozumienia i przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy, co zwiększy ich uważność na sposób komunikacji i budowania relacji w ich zespołach,

dotyczące różnych formy mobbingu, jak zrozumieć jego wpływ na zespół oraz jak skutecznie reagować i zapobiegać sytuacjom o charakterze mobbingu w przyszłości,

rozpoznawania/uważności (szczególnie menedżerowie/pracodawcy) na zachowania i relacje w zespołach.

do promowania bezpiecznego i wspierającego środowiska pracy

na temat skutków społecznych i prawnych mobbingu lub dyskryminacji

dotyczące wdrażania procedur przeciwdziałania i reagowania na przypadki nieprawidłowości.

 Szkolenia tego typu mają na celu wzmocnienie umiejętności zarządzania, poprawę komunikacji wewnętrznej oraz stworzenie środowiska opartego na równości, integracji i zaangażowaniu pracowników.

Priorytet nr 5

Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.

Priorytet nr 5 adresowany do wszystkich pracodawców, bez względu na rodzaj i obszar prowadzonej działalności, w ramach którego można przeszkolić każdego pracownika czy pracodawcę bez względu na wykonywaną pracę. Brak jest konkretnych kryteriów dostępu tzn. że o środki może aplikować każdy zainteresowany pracodawca. Priorytet ten oferuje wsparcie w zakresie poprawy bardzo szeroko pojętego zdrowia psychicznego w tym również szkolenia z zakresu działań go wspierających np. organizacji pracy. Przykładem mogą być szkolenia z niestandardowych (elastycznych) form pracy. Szkolenia dotyczące promowania i wspierania zdrowia psychicznego oraz tworzenia przyjaznych środowisk pracy powinny obejmować szeroki zakres tematów, które pomagają zarówno menedżerom, jak i pracownikom tworzyć zdrowe, wspierające i produktywne miejsca pracy. Przykładowe obszary, które mogą znaleźć się w zakresie tematycznym szkoleń to: − rola pracodawcy w wspieraniu zdrowia psychicznego, − przyczyny i skutki stresu zawodowego, wypalenia zawodowego oraz radzenia sobie z nimi, − skuteczna komunikacja w zespole, budowanie otwartego środowiska pracy, tworzenie przyjaznego środowiska pracy, − różnorodność w miejscu pracy, integracja pracowników wywodzących się z różnych grup pokoleniowych, − promowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowego stylu życia, technik relaksacyjnych i innych metod radzenia sobie ze stresem.

Priorytet nr 6

Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.

W ramach Priorytetu nr 6  mogą być finansowane szkolenia tylko dla cudzoziemców. Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności: − doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu / branży; − doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu; − rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów, zatrudniających cudzoziemców. Powyższa lista nie jest katalogiem zamkniętym i każdy pracodawca może określić własną listę potrzeb.

Priorytet nr 7

Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.

Warunkiem skorzystania z dostępnych środków w ramach Priorytetu nr 7 jest oświadczenie pracodawcy o konieczności odbycia wnioskowanego szkolenia lub nabycia określonych umiejętności z zakresu usług zdrowotnych i opiekuńczych. Dostęp do priorytetu ma każdy pracodawca posiadający PKD w Sekcji Q1 tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach 86 – Opieka zdrowotna, 87 - Pomoc społeczna z zakwaterowaniem, 88 – Pomoc społeczna bez zakwaterowania. W ramach tego priorytetu można dofinansować dopuszczalne ustawą formy kształcenia ustawicznego bezpośrednio związane z szeroko pojętą opieką zdrowotną czy opieką społeczną. Należy jednak pamiętać, że w ramach KFS nie można finansować tych samych szkoleń, na które przeznaczone są inne środki publiczne np. środki na specjalizacje pielęgniarek i położnych. Zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej świadczeniami zdrowotnymi są działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia. Udzielanie świadczeń zdrowotnych odbywa się w ramach działalności leczniczej. Ustawodawca wyodrębnił przy tym jej dwa rodzaje – polegającą na: stacjonarnym i całodobowym udzielaniu świadczeń zdrowotnych oraz ambulatoryjnym udzielaniu świadczeń zdrowotnych – czyli w warunkach niewymagających udzielania świadczeń w trybie stacjonarnym i całodobowym. Obecnie, biorąc pod uwagę stan zdrowia społeczeństwa i nasilający się proces starzenia rosną potrzeby rozwoju usług opiekuńczych i opieki zdrowotnej. Potrzeba jest coraz więcej dobrze wyszkolonych i posiadających umiejętności na wysokim poziomie osób zatrudnionych w tych sektorach. Celem wprowadzenia niniejszego priorytetu jest chęć wsparcia osób zatrudnionych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.

Priorytet nr 8

Rozwój umiejętności cyfrowych.

Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania priorytetu nr 8 powinien wykazać w uzasadnieniu, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanej formy kształcenia ustawicznego, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę wskazaną do objęcia kształceniem ustawicznym. Bardzo ważne jest aby osoby funkcjonujące na rynku pracy były wyposażone w umiejętności, które nie będą się szybko dezaktualizować i pozwolą na stały rozwój posiadanego doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Z punktu widzenia pracodawców w perspektywie wieloletniej ważne będzie to, by kadry gospodarki dysponowały nowoczesnymi umiejętnościami, potrzebnymi w scyfryzowanych branżach oraz gospodarce obiegu zamkniętego.

Priorytet nr 9

Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

Priorytet nr 9 adresowany jest do wszystkich pracodawców, którzy w jakikolwiek sposób chcą przyczynić się do realizacji założonych celów transformacji energetycznej np. przejścia z energetyki tradycyjnej, na przykład węglowej, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych. W ramach priorytetu będą również mogły być finansowane szkolenia mające na celu rozwój tzw. zielonych kompetencji czyli zestawu umiejętności pozwalających na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach tego priorytetu mogą być finansowane również szkolenia w obszarze szeroko pojętej ekologii. Transformacja energetyczna to długotrwały proces modyfikacji gospodarki i sieci energetycznych, aby były bardziej zrównoważone, mniej zależne od paliw kopalnych i bardziej efektywne energetycznie. Celem transformacji energetycznej jest zmniejszenie szkód dla klimatu, zdrowia publicznego i środowiska naturalnego. W Polsce ma oznaczać ona rozwój i przebudowę polskiej energetyki zgodnie z celami polityki klimatycznoenergetycznej. Przyjęto, że ma opierać się na trzech filarach: − dekarbonizacja – czyli redukcja emisji gazów cieplarnianych i rozwój OZE, − decentralizacja – dotyczy odejścia od dużych elektrowni na rzecz rozproszonych odnawialnych źródeł energii o mniejszej mocy, − digitalizacja – to postawienie na infrastrukturę informatyczną, dzięki której możliwe będzie np. wprowadzenie taryf dynamicznych (czyli takich, w których końcowa opłata za energię jest bezpośrednio powiązana z bieżącymi cenami na hurtowym rynku energii).

Środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) pracodawca może przeznaczyć na:

  1. kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  2. egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  3. badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  4. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem,
  5. określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS.

Starosta może przyznać środki z KFS na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w wysokości 80% tych kosztów, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw w wysokości 100%, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Przy rozpatrywaniu wniosku uwzględniane będzie w szczególności:

  1. Zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na 2025 rok,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS,
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem dostępnych limitów  środków na 2025 rok, z zastrzeżeniem możliwości częściowego sfinansowania działań określonych we wniosku,  w szczególności w przypadku niewystarczających środków KFS będących w dyspozycji Starosty,
  8. wysokość dotychczas udzielonego pracodawcy wsparcia ze środków KFS z uwzględnieniem prawa pierwszeństwa dla pracodawców, którzy wnioskują o środki KFS po raz pierwszy,
  9. spełnienie warunków koniecznych do udzielenia pomocy de minimis,
  10. kompletność wypełnienia wraz z wymaganymi załącznikami.

Pracodawcy (tj. jednostki organizacyjne, chociażby nie posiadały osobowości prawnej, a także osoby fizyczne, jeżeli zatrudniają co najmniej jednego pracownika) mogą składać wnioski o przyznanie środków KFS do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej w terminie ogłoszonego naboru tj. od dnia 04.02.2025 r. do dnia 10.02.2025 r.

Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski złożone na obowiązującym wzorze, w ww. terminie ogłoszonego naboru – liczy się data wpływu do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej.

Kompletnie wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w w/w terminie za pośrednictwem:

  • poczty elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail: pupom@post.pl,
  • za pomocą portalu usług elektronicznych Publicznych Służb Zatrudnienia – praca.gov.pl korzystając z formularza PSZ—KFS  – podpisując kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym,
  • za pomocą platformy ePUAP: https://epuap.gov.pl na adres skrytki : /PUPOM/SkrytkaESP
  • za pomocą systemu e-Doręczeń na adres skrzynki AE:PL-45898-72013-CTDDV-25
  • lub złożyć w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy (pokój nr 13).

Szczegółowe zasady dotyczące Krajowego Funduszu Szkoleniowego określa art. 69a - 69b ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2024r. poz. 475 ze zm.), rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 117) oraz „Kryteria finansowania kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy  i pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)” przyjęte przez Starostę Ostrowskiego dostępne na stronie internetowej: ostrowmazowiecka.praca.gov.pl w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Wnioski należy składać do dnia 10.02.2025 r.

Załączniki

Ogloszenie KFS - I nabor wnioskow KFS - 2025
Ogloszenie KFS - I nabor wnioskow KFS - 2025.pdf 2278 KB
Zalacznik do ogloszenia - I nabor wnioskow KFS - 2025
Zalacznik do ogloszenia - I nabor wnioskow KFS - 2025.pdf 380 KB
Wniosek o przyznanie środków KFS 2025 (1)
Wniosek o przyznanie środków KFS 2025.pdf 441 KB
Wniosek o przyznanie środków KFS 2025
Wniosek o przyznanie środków KFS 2025.docx 95 KB
Załacznik A do wniosku o środki KFS - Formularz pomocy de minimis
Załacznik A do wniosku o środki KFS - Formularz pomocy de minimis.pdf 427 KB
Załacznik A do wniosku o środki KFS - Formularz pomocy de minimis (1)
Załacznik A do wniosku o środki KFS - Formularz pomocy de minimis.xlsx 62 KB
Zalącznik B do wniosku o środki KFS - formularz de minimis - rolnictwie_rybolowstwie (1)
Zalącznik B do wniosku o środki KFS - formularz de minimis - rolnictwie_rybolowstwie.pdf 126 KB
Zalącznik B do wniosku o środki KFS - formularz de minimis - rolnictwie_rybolowstwie
Zalącznik B do wniosku o środki KFS - formularz de minimis - rolnictwie_rybolowstwie.doc 43 KB
Załacznik C do wniosku o środki KFS - rodo (1)
Załacznik C do wniosku o środki KFS - rodo.pdf 182 KB
Załacznik C do wniosku o środki KFS - rodo
Załacznik C do wniosku o środki KFS - rodo.docx 16 KB
Załącznik D do wniosku o środki KFS - program kształcenia (1)
Załącznik D do wniosku o środki KFS - program kształcenia.pdf 117 KB
Załącznik D do wniosku o środki KFS - program kształcenia
Załącznik D do wniosku o środki KFS - program kształcenia.docx 16 KB
Załącznik E do wniosku o środki KFS - tematyka kształcenia (1)
Załącznik E do wniosku o środki KFS - tematyka kształcenia.pdf 132 KB
Załącznik E do wniosku o środki KFS - tematyka kształcenia
Załącznik E do wniosku o środki KFS - tematyka kształcenia.docx 16 KB
Kryteria - Krajowy Fundusz Szkoleniowy KFS
Kryteria - Krajowy Fundusz Szkoleniowy KFS.pdf 7316 KB

Aktualności

29.01.2025

I nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu...

  Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej z upoważnienia Starosty Ostrowskiego ogłasza I nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników.          Wnioski należy składać...

03.01.2025

Spotkanie informacyjne dla młodzieży klas maturalnych...

Spotkanie informacyjne dla młodzieży klas maturalnych Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej dot. „Gwarancji dla młodzieży w Polsce"   W dniach 18.11.2024r., 29.11.2024r. oraz 10.12.2024...

10.12.2024

VI nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków KFS na...

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza VI nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników w terminie od dnia 10.12.2024 r. do dnia 13.12.2024 r.   UWAGA! W ramach jednego wniosku można...

29.11.2024

V nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków KFS na...

     Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza V nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników w terminie od dnia 29.11.2024 r. do dnia 06.12.2024 r.   UWAGA! W ramach jednego wniosku można...

12.11.2024

Spotkanie informacyjne nt. usług sieci EURES organizowane...

W dniu 14 listopada Wojewódzki Urząd Pracy organizuje spotkanie informacyjne nt. usług sieci EURES skierowane do polskich pracodawców. Spotkanie odbędzie w godzinach 10:00-13:00 w Centrum Konferencyjnym przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania będą usługi sieci EURES, a także korzyści,jakie mogą...

30.10.2024

IV nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków KFS na...

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza IV nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników  w terminie od dnia 30.10.2024 r. do dnia 12.11.2024 r.   UWAGA! W ramach jednego wniosku można wnioskować...

10.10.2024

Spotkanie informacyjne dla wychowanków pieczy zastępczej ...

W dniu 18.09.2024r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny odbyło się spotkanie informacyjne z doradcą zawodowym z Powiatowego Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej dla wychowanków pieczy zastępczej w ramach zawartego porozumienia w związku z realizacją Partnerstwa lokalnego na rzecz...

10.10.2024

II nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków...

REZERWA KFS Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza II nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników w terminie od dnia 10.10.2024 r. do dnia 16.10.2024 r.   UWAGA! W ramach jednego...

09.10.2024

Ankiety ewaluacyjne dla uczestników projektów EFS RPOWM

Informacja o ankietach ewaluacyjnych dla uczestników projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2018-2023   Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje, że Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zlecił...

Projekty skierowane do osób bezrobotnych i poszukujących pracy

Projekt: Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)

POWIAT OSTROWSKI – POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ INFORMUJE    iż w latach 2019 - 2020 realizuje projekt pod nazwą Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III) współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny...

Nabór wniosków na udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza nabór wniosków na udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej  trwający do wyczerpania środków finansowych w ramach niżej wskazanych projektów:   „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)" projekt...

Projekt "Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (II)"

  POWIAT OSTROWSKI – POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ INFORMUJE   iż w latach 2017 - 2018 realizuje projekt pod nazwą Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (II) współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego...

Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)”

POWIAT OSTROWSKI – - POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ INFORMUJE   iż w latach 2018 - 2019 realizuje projekt pod nazwą „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza...

Projekty skierowane do pracodawców i przedsiębiorców

Projekt: Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)

POWIAT OSTROWSKI – POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ INFORMUJE    iż w latach 2019 - 2020 realizuje projekt pod nazwą Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III) współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny...

Nabór wniosków na udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej ogłasza nabór wniosków na udzielanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej  trwający do wyczerpania środków finansowych w ramach niżej wskazanych projektów:   „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)" projekt...

Projekt "Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (II)"

  POWIAT OSTROWSKI – POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ INFORMUJE   iż w latach 2017 - 2018 realizuje projekt pod nazwą Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (II) współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego...

Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)”

POWIAT OSTROWSKI – - POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWI MAZOWIECKIEJ INFORMUJE   iż w latach 2018 - 2019 realizuje projekt pod nazwą „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III)" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza...

Rynek pracy

Statystyki i analizy

5,1%Stopa bezrobocia w Polsce  

Stan na koniec grudnia 2024 r.

wykres statystyki

Stawki

  • 1.662,00 zł Podstawowy zasiłek dla bezrobotnych
  • 1.994,40 zł Stypendium dla bezrobotnego w okresie odbywania szkolenia
  • 831,00 zł Dodatek aktywizacyjny
  • do 48.969,72 zł Środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej

Akty prawne

Artykuły prawne

Zobacz akty prawne dotyczące bezrobocia i promocji zatrudnienia

Zobacz

Urząd

Informacje dla niepełnosprawnych

Język migowy

Zobacz informacje na temat obsługi niepełnosprawnych.

Zobacz